Jeg havde jo en plan med den ene af de stofprøveposer, som jeg købte hos Jettes Patchwork i Toftlund i november. Det skulle bruges til at sy en pose til vores støveklude.
Og jeg nåede at få det gjort inden jul. Jeg er nogenlunde tilfreds med resultatet. Men kun nogenlunde, for jeg har fået lavet løbegangen alt for langt oppe. Den skal flyttes, men det gad jeg ikke gøre dengang. Måske skulle jeg tage mig sammen nu, hvor den skal skiftes ud med helårsmodellen.
Til gengæld fandt jeg det perfekte bånd til at trække gennem den famøse løbegang. Det var i mine tanker hele tiden, men det var, til min overraskelse, ikke der, hvor jeg var sikker på, at det skulle være. Men altså heldigvis så fandt jeg det et andet sted. :-)